paokrevolution

Published

on

simaajiax

Ο Αγιαξ σήμερα θα δώσει το 199ο ματς του στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση είτε με τη μορφή του CHL είτε με του Πρωταθλητριών.

Στο σημερινό θα είναι το 20ο απέναντι σε ελληνική ομάδα. Έχει 11 νίκες, 5 ισοπαλίες και 3 ήττες.Έχει 6 αγώνες με τον Ολυμπιακό, 5 με τον Παναθηναϊκό και από 4 με ΑΕΚ και ΠΑΟΚ.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.

Αντίπαλοι

Κλαμπ Μπριζ: Χωρίς τρεις βασικούς στην Τούμπα!

Published

on

Η καλή είδηση που προέκυψε από την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με την Κλαμπ Μπριζ είναι πως ο Τιάγκο, ο 22χρονος Βραζιλιάνος φορ συμπλήρωσε κάρτες και δεν έχει δικαίωμα να αγωνιστεί στην Τούμπα.

Αποκτήθηκε από τη Λουντογκόρετς, έχει 26 γκολ σε όλες τις διοργανώσεις και ήδη έχει παραχωρηθεί στη Μπρέντφορντ έναντι του ποσού των 33 εκατ. ευρώ. Επίσης δεν θα ταξιδέψει στη Θεσσαλονίκη και ο 23χρονος Ντε Κάιπερ, ο αριστερός μπακ, η αξία του εκτιμάται στα οκτώ εκατ. ευρώ και φέτος έχει 4 γκολ και 12 ασίστ.

Τέλος, εκτός του δεύτερου αγώνα θα είναι και Μέχελεν, ο βασικός στόπερ της ομάδας! Σημαντικό είναι πως τόσο ο Ντεσπόντοφ όσο και ο Κουλιεράκης απέφυγαν την κίτρινη καθώς και αυτοί ήταν στο όριο καρτών.
Περισσότερα Vide

Αντίπαλοι

Χάγεν: «Μπορούσαμε περισσότερα γκολ»

Published

on

Περισσότερα τέρματα θα μπορούσε να πετύχει η Μπριζ στο παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ στο Βέλγιο για την προημιτελική φάση του Conference League σύμφωνα με όσα είπε Νίκι Χάγεν.

«Δημιουργήσαμε πολλές ευκαιρίες θα μπορούσαμε να σκοράρουμε περισσότερο, αλλά δυστυχώς δεν ήμασταν αποτελεσματικοί. Ξέρουμε ότι το 1-0 είναι ένα δύσκολο αποτέλεσμα. Θα προσπαθήσουμε να κάνουμε το παιχνίδι μας και στη ρεβάνς και θα δούμε το αποτέλεσμα».

Όσο για τις απουσίες που προέκυψαν για τη ρεβάνς, λόγω τιμωριών, απάντησε: «Αυτά είναι πρόβλημα που πρέπει να αντιμετωπίζεις στο ποδόσφαιρο. Θα προσπαθήσουμε να βρούμε τις καλύτερες λύσεις και θα το σκεφτούμε πολύ προσεκτικά, για να είμαστε ανταγωνιστικοί και στο παιχνίδι του πρωταθλήματος, αλλά και κόντρα στον ΠΑΟΚ την επόμενη εβδομάδα».

Αντίπαλοι

Άντεξε η Βικτόρια Πλζεν και κράτησε στο 0-0 τη Φιορεντίνα

Published

on

Η Βικτόρια Πλζεν βρέθηκε για πρώτη φορά στην ιστορία της στα προημιτελικά του Κόνφερενς Λιγκ, όμως κατάφερε να αντέξει και να κρατήσει στο 0-0 τη Φιορεντίνα.

Οι δύο ομάδες θα λύσουν τις διαφορές τους σε μια εβδομάδα στο «Αρτέμιο Φράνκι».

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε πολλές φάσεις, με την Πλζεν πάντως να έχει τη μεγαλύτερη στο 24ο λεπτό όταν ο Βίντρα έπιασε το διαγώνιο σουτ και έστειλε την μπάλα λίγο άουτ.

Στο δεύτερο μέρος οι «βιόλα» πήραν τα ηνία του αγώνα και οι Τσέχοι έπαιζαν άμυνα με σκοπό να κρατήσουν το αποτέλεσμα. Στο 55′ ο Μπελτράν έκανε εξαιρετικό σουτ, όμως ο Γιέντσλικα απέκρουσε κρατώντας το μηδέν.

Λίγο αργότερα οι οπαδοί της Φιορεντίνα πέταξαν βεγγαλικό μέσα στον αγωνιστικό χώρο και το παιχνίδι διεκόπη προσωρινά. Στο 78ο λεπτό η Πλζεν θα μπορούσε να είχε «κλέψει» το ματς, αν και Χόρι ευστοχούσε από πλεονεκτική θέση μετά από εκτέλεση πλάγιου άουτ.