13 Απριλίου 2018

Με Φοίνικα στα ημιτελικά

ramonΟ ΠΑΟΚ με 2-0 νίκες απέκλεισε τον Εθνικό Πειραιά και είναι ήδη στην ημιτελική φάση του Πρωταθλήματος.

Εκεί θα συναντήσει τον Φοίνικα Σύρου που επικράτησε με 3-1 σετ του Ηρακλή Χαλκίδας και με 2-0 νίκες προκρίθηκε και αυτός. Στο ματς αυτό πρωταγωνιστής ήταν ο Γκόμεζ. Ο πρώην άσος του ΠΑΟΚ αποβλήθηκε. Στο  τελευταίο σετ και όταν το σκορ ήταν 16-13 για τον Φοίνικα έγινε πάλι αμφισβητούμενη φάση η οποία δόθηκε στον Ηρακλή Χαλκίδας. Όταν ο διαγώνιος του Ηρακλή Ερνάντο Γκόμεζ πήγαινε στη θέση του σερβίς χειροκρότησε ειρωνικά τον διαιτητή ο οποίος τον απέβαλε από το σετ. Ο Βενεζουελάνος διαγώνιος κατά την έξοδό του κάτι είπε στον πρώτο διαιτητή και αυτός τον απέβαλε από τον αγώνα.

Πλέον στην ημιτελική φάση χρειάζονται τρεις νίκες για την πρόκριση. Στις 25 Απριλίου θα γίνει το πρώτο ματς στο Παλατάκι και στη συνέχεια το δεύτερο ματς θα διεξαχθεί στη Σύρο. Το πρόγραμμα (εφόσον χρειαστούν πέντε αγώνες):