09 Δεκεμβρίου 2018

ΠΑΟΚ 2-1 ΑΕΛ [13η αγωνιστική]

paok aelΤην έβδομη νίκη του στην Τούμπα και τη 12η συνολικά θέλει να κατακτήσει ο Δικέφαλος του Βορρά κόντρα στη Λάρισα.

paokrevolution

ΤΕΛΟΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ

21:24

90' 3 τα λεπτά των καθυστερήσεων

21:21

86' Πίτι αντί Ακόστα

21:17

81' Ζαμπά αντί Λημνιού (3η)

21:11

71' Κούρσα του Μαουρίσιο σουτ και κόρνερ από τον τερματοφύλακα της ΑΕΛ

21:01

70' ΓΚΚΚΟΟΟΛΛΛΛΛΛ ΚΑΘΕΤΗ ΜΠΑΛΙΑ ΤΟΥ ΣΑΚΧΟΦ ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ Ο ΑΚΜΠΟΜ ΚΑΙ 2-1

21:00

66' Ακμπομ αντί Ελ Καντουρί

20:56

65' Σέντρα του Λημνιού κεφαλιά του Ελ Καντουρί μπλοκάρει ο τερματοφύλακας

20:56

63' Κόρνερ για την φιλοξενούμενη ομάδα. Απομακρύνει ο Κρέσπο.

20:55

60' Σουτ του Μάτος η μπάλα άουτ

20:52

54' Νέο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ

20:44

53' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.

20:43

48' Σέντρα του Βιερίνια η μπάλα περνάει ο Πρίγιοβιτς, Βέρνμπλουμ και Μάτος και καταλήγει άουτ

20:39

46' Σουτ του Βένμπλουμ η μπάλα άουτ

20:36

45' Γκόλιας αντί Μπαργάν (1η)

20:35

Όλα έτοιμα για το 2ο μέρος της αναμέτρησης

20:33

45+2' ΓΓΓΚΚΚΟΟΟΛΛΛΛΛΛ 1-1 ΜΕ ΠΡΙΓΙΟΒΙΤΣ

20:19

45+2' Δεύτερη κίτρινη στον Καρανίκα

20:18

45+1 Πέναλτυ για τον ΠΑΟΚ. Ανατροπή του Πρίγιοβιτς

20:18

2 τα λεπτά των καθυστερήσεων

20:16

41' Βολίδα του Μαουρίσιο η μπάλα κόρνερ

20:12

36' Αντεπίθεση της ΑΕΛ και 0-1 με σκόρερ τον Νούνιτς.

20:08

35' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ στο ύψος του κόρνερ. Εκτελεί ο Βιερίνια με σέντρα, άστοχο σουτ του Μαουρίσιο.

20:07

30' 5-1 οι τελικές των ομάδων

20:01

27' Δυνατό και άστοχο σουτ του Μαουρίσιο μετά από γύρισμα του Βαρέλα.

19:59

26'Κίτρινη κάρτα ο Ακόστα για φάουλ πάνω στον Εκ Καντουρί.

19:57

25' Σέντρα του Λημνιού κεφαλιά του Ουάρντα η μπάλα άουτ. Μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ.

19:56

21' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, κεφαλιά του Κρέσπο απομακρύνει με γροθιές ο τερματοφύλακας της Λάρισας.

19:53

14' Έχει την κατοχή ο ΠΑΟΚ χωρίς να απειλήσει την εστία της Λάρισας

19:46

8' Κάθετη μπαλιά του Ουάρντα στον Λημνιό αλλά η μπάλα καταλήγει άουτ.

19:39

6΄Φάουλ για τον ΠΑΟΚ με τον Βιερίνια να εκτελεί χωρίς να κινδυνέψει η εστία της ΑΕΛ.

19:37

5' Κίτρινη κάρτα στον Καρανίκα για φάουλ στον Βιερίνια

19:40

1' Έναρξη αναμέτρησης με τη Λάρισα στη σέντρα

19:31

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Κοτσάνης από τη Δράμα με βοηθούς τους Κωνσταντίνου και Φωτόπουλο. Τέταρτος ορίστηκε ο Ευαγγέλου

19:26

Στον πάγκου του ΠΑΟΚ: Ρέι, Τόσκα, Σακχωφ, Μπίσεσβαρ, Ζαμπά, Καρέλης, Ακπομ

18:53

Οι προηγούμενες επτά ήρθαν χωρίς να δεχθεί γκολ. Μέχρι σήμερα, ο ΠΑΟΚ ως γηπεδούχος έχει 21 νίκες ενώ έξι ματς έχουν λήξει ισόπαλα και δυο φορές νίκησε η Λάρισα.

18:50

Ο Δικέφαλος πάει για την όγδοη κατά σειρά νίκη του ως γηπεδούχος απέναντι στη Λάρισα.

18:50

Βασικός είχε αγωνιστεί και στην πρεμιέρα του Πρωταθλήματος απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης ενώ είχε παίξει ως αλλαγή σε άλλα πέντε μας στη συγκεκριμένη διοργάνωση.

18:37

Από τις 2 Σεπτεμβρίου είχε να αγωνιστεί βασικός σε ματς Πρωταθλήματος ο Ουάρντα! Ηταν το παιχνίδι απέναντι στον Πανιώνιο όταν και ο Δικέφαλος είχε φύγει νικητής με 1-0!