02 Σεπτεμβρίου 2018

Πανιώνιος 0-1 ΠΑΟΚ [2η αγωνιστική SL]

panionios paok 2nd dayΟ Δικέφαλος του Βορρά αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Πανιώνιο, για την δεύτερη αγωνιστική της Superleague.

Οι γηπεδούχοι προέρχονται από ισοπαλία κόντρα στον ΟΦΗ με 2-2 και ψάχνουν το πρώτο «τρίποντο» της χρονιάς στην έδρα τους, ενώ ο ΠΑΟΚ «έσπασε» την αντίσταση του Αστέρα Τρίπολης και κέρδισε με 1-0 στην Τούμπα και καλείται να κάνει το δύο στα δύο, μακριά από την Θεσσαλονίκη.

paokrevolution - 21:10

ΤΕΛΟΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ.

paokrevolution - 21:03

90' 7 τα λεπτά των καθυστερήσεων

paokrevolution - 21:07

88' Σε θέση οφσάιτ ο Ακπομ. Είχε προηγηθεί βολίδα του Κάνιας εκτός περιοχής με τον Μανόιλοβιτς να απομακρύνει. Δεν μετράει το γκολ του Ακπομ

paokrevolution - 20:58

85' Ο Αλί στη θέση του Σπιριντόνοβιτς.

paokrevolution - 20:57

85' Κάνιας αντί Πρίγιοβιτς

paokrevolution - 20:54

82' Κίτρινη κάρτα ο Σακχοφ

paokrevolution - 20:52

80' Λημνιός αντί Ελ Καντουρί

paokrevolution - 20:49

77' Συνέχεια στο παιχνίδι.

paokrevolution - 20:46

73' Προσωρινή διακοπή στον αγώνα από τον Παπαπέτρου. Μικροένταση στις κερκίδες του γηπέδου.

paokrevolution - 20:44

68' ΓΚΟΟΟΛΛΛΛΛ 0-1 Ο ΠΑΟΚ ΜΕ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΝΙΚΑ ΤΟΝ ΜΑΝΟΪΛΟΒΙΤΣ Ο ΕΛ ΚΑΝΤΟΥΡΙ

paokrevolution - 20:39

66' Ακπομ αντί Πέλκα

paokrevolution - 20:38

65' Ο Μανθάτης στη θέση του Καμαρά (αναγκαστική)

paokrevolution - 20:35

61' Συνεχίζουν την προθέμανση Ακπόμ, Λημνιός και Μπίσεσβαρ

paokrevolution - 20:25

50' Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιτ στον Πρίγιοβιτς

paokrevolution - 20:18

46' Χωρίς αλλαγές οι δυο ομάδες

paokrevolution - 20:17

Όλα έτοιμα για το 2ο μέρος

paokrevolution - 20:02

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

45' Σέντρα του Μάτος, ο Πέλκας εκμεταλλεύτεται το γεγονός ότι τον έχει χάσει ο Κούρντι, αλλά όχι και τις κόντρες. Κάνει φάουλ στον Μανόιλοβιτς.

paokrevolution - 19:57

40' Επέμβαση του Πασχαλάκη στο σουτ του Ντουρμισάι

paokrevolution - 19:45

28' Σουτ του Βιερίνια απομακρύνει με γροθιές ο Μανοΐλοβιτς

paokrevolution - 19:43

26' Δεύτερο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Επιθετικό δίνει ο Παπαπέτρου.

paokrevolution - 19:41

25' Κορνερ για τον ΠΑΟΚ. Περνάει ανεκμετάλλευτο.

paokrevolution - 19:40

24' Σουτ του Σακχοφ η μπάλα κοντράρει εύκολα μπλοκάρει ο τερματοφύλακας του Πανιωνίου.

paokrevolution - 19:39

23'42-58 η κατοχή της μπάλας

paokrevolution - 19:34

18' Κίτρινη κάρτα στον Χατσερίντι

paokrevolution - 19:32

15'Απειλεί ο Πανιώνιος με τον Μασούρα από τ' αριστερά βγάζει τη σέντρα, ο Πασχαλάκης απομακρύνει.

paokrevolution - 19:25

8' Φάουλ του Καμαρά στον Βιερίνια. Εκτελεί ο Πέλκας απομακρύνει ο τερματοφύλακας του Πανιωνίου.

paokrevolution - 19:22

5' Κεφαλιά του Μάτος μετά από εκτέλεση φάουλ του ΠΑΟΚ χωρίς να απειληθεί ο Μανοϊλοβιτς.

paokrevolution - 19:19

3' Σουτ του Σπιριντόνοβιτς μέσα από τη μεγάλη περιοχή του Πασχαλάκη, περνάει ο κίνδυνος

paokrevolution - 19:16

1' Σέντρα στη Νέα Σμύρνη με την ομάδα του Πανιωνίου.

paokrevolution - 19:00

Στον πάγκο οι: Μαλέρμπ, Σταυρόπουλος, Μανθάτης, Άλμπεργκ, Σιντί Αλί, Πίρις, Σαραμαντάς

paokrevolution - 18:48

Πανιώνιος: Μανοΐλοβιτς, Κούρντι, Ντομίνγκεζ, Μπανανά, Παπαγεωργίου, Κόρμπος, Κεϊτά, Μασούρας, Σπιριντόνοβιτς, Καμαρά, Ντουρμισάι.

paokrevolution - 18:26

Στον πάγκο: Ρέι, Τόσκα, Μαλεζάς, Κάνιας, Μπίσεσβαρ, Λημνιός, Ακπομ.

paokrevolution - 18:25

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Χατσερίντι, Κρέσπο, Μάτος, Βιερίνια, Σακχοφ, Μαουρίσιο, Εκ Καντουρί, Πέλκας, Ουάρντα, Πρίγιοβιτς.