13 Απριλίου 2019

Ευκολα το Πανόραμα

pagosginaikessΕύκολη επικράτηση για τον Κυπελλούχο και πρωτοπόρο Δικέφαλο επί του HONDA Πανοράματος, τον οποίο και κέρδισε στο κλειστό της Μίκρας με τελικό σκορ 32-19, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος.

Ο ΠΑΟΚ Mateco συνέχισε την ξέφρενη πορεία του στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος και είναι έτοιμος να μπει στα play-offs με αέρα πρωταθλητή.

Τα κορίτσια του Δημήτρη Δημητρούλια πήγαν στα αποδυτήρια, προηγούμενα με 15-7, και στο δεύτερο ημίχρονο ''καθάρισαν'' την υπόθεση νίκη με τελικό σκορ 32-19.

Στο διά ταύτα, ο Δικέφαλος, με τη γνωστή συνταγή της άμυνας "τανάλια", η οποία δίνει πλουραλισμό επιθετικών λύσεων, κατέκτησε ακόμη μία νίκη και ετοιμάζεται για την τελική ευθεία του πρωταθλήματος.

ΠΑΟΚ Mateco - HONDA Πανόραμα: 32-19