28 Αυγούστου 2017

Πρόκριση ως αήττητη και χωρίς να δεχθεί γκολ!

koritsaresssssΑήττητη και χωρίς να δεχθεί γκολ στους τρεις αγώνες της στη Βοσνία η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου πήρε πανηγυρικά την πρόκριση στους "32" του CHL από τον όμιλο που διεξήχθη στο Σεράγεβο.

Η ομάδα του Αλέξη Τασούλη κέρδισε και την οικοδέσποινα του ομίλου, Σεράγεβο χθες το απόγευμα με 3-0. Ετσι πήρε το απόλυτο στη συγκομιδή βαθμών (εννιά στο σύνολο) στους τρεις αγώνες και πέρασε στην επόμενη φάση του θεσμού και με συντελεστή τερμάτων 12-0!

Ο Δικέφαλος πίεσε από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης και στο 16' η Μπράμε μετά από ασίστ της Βαραλή άνοιξε το σκορ ενώ η ίδια παίκτρια έχασε και μια ακόμη καλή ευκαιρία στο 29' για να διπλασιάσει τα τέρματά της.

Στο 35' τα πράγματα έγιναν πιο απλά για τον ΠΑΟΚ καθώς η Πίσκιτς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.  Το 1-0 παρέμεινε ως το τέλος του πρώτου μέρους.

Ο ΠΑΟΚ διπλασίασε με την Στράντζαλη τα γκολ στο 51' και οκτώ λεπτά αργότερα η Μάρκου σημείωσε το τελικό 3-0 αφού στη συνέχεια ο Δικέφαλος έριξε ρυθμούς.

H σύνθεση του ΠΑΟΚ: Πελετίδου, Κακαμπούκη, Πατερνά, Αδαμάκη, Βαρδαλή, Χατζηγιαννίδου, Μάρκου, Ντιμιτρίεβιτς (81' Παλαμα), Στράντζαλη (73' Δ. Γιάννου), Μπράμε (56'Παντελιάδου), Γκάτσου,